Sertifikalı Bioenerji Eğitimi

Sertifikalı Bioenerji Eğitimi

Kelime anlamı olarak doğal olan enerji bioenerjidir. Bionerji bu anlamda yaşam enerjisi anlamına geliyor. İnsan organizması moleküllerin yanı sıra bir enerji alanına da sahiptir. Bu alanlarında insanda bulunan pozitif enerji ve negatif enerji bulunmaktadır. Bioenerji uzmanı, vücudun bu enerji alanında bulunan rahatsızlıkların yani negatif enerjini iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Bioenerji alternatif tıp yöntemlerinden birisidir ve modern tıbba yardımcıdır. Negatif enerjinin iyileştirilmesi için önce tıbbi tedavi, eğer çare olmuyorsa bioenerji terapisine başvurulması önerilmektedir.

Sertifikalı Bioenerji Eğitimi Nedir? Nasıl Alınır?

Bioenerjinin her insanda ve her evrende bulunduğu düşünülmektedir. Bu nedenden dolayı her insanda bioenerji çıkarma kapasitesi olduğu varsayılmaktadır. Bu enerjinin açığa çıkarılması için eğitim almak gerekiyor. Bu eğitim de uzman bioenerji uygulayıcılarından alınmalıdır. Bu eğitim başarıyla tamamlandıktan sonra uluslararası ve e-devlet onaylı bioenerji uzmanlığı sertifikası alınabilir. Bioenerji sertifikası alan kişi, bioenerji uzmanı ya da bioenerji uygulayıcısı unvanına sahip olur.

Sertifikalı bioenerji eğitimi almanın herhangi bir şartı bulunmuyor. Bu eğitime herkes katılabilmektedir. Kendisini bioenerji alanında olarak geliştirmek isteyen kişiler ile birlikte özellikle sağlık alanında çalışanlar bu eğitimi almaktadırlar. Doktorlar, diyetisyenler, fizik tedavi uzmanları, eczacılar, yaşam koçları, fizyoterapistler, sağlık memurları, psikologlar, güzellik uzmanları, masör ve masözler de mesleki gelişimleri ve yeni bir uzmanlık alanı kazanabilmek için bu eğitimi tercih ediyorlar.

Diğer taraftan bioenerji uygulamaları fiziksel ve psikolojik olarak oldukça faydalı olan uygulamalar arasında yer alır. Bu kapsamda bioenerji sertifikası alarak profesyonel bir kariyer hedeflenebilir. Bununla birlikte kariyer hedefi olmayan kişiler tarafından da bu eğitimlere yoğun talep söz konusudur.

Sertifikalı bioenerji eğitimi konuları arasında, dengeli tansiyon, daha az kalp damar hastalığı riski, uzayan ömür, düşük depresyon, stres zamanlarını daha kolay atlatabilme, kilo kontrolü ve obeziteye karşı koruma, sağlıklı kan şekeri düzeyi gibi konular yer almaktadır.


hosteslik kursu

WhatsApp WhatsApp Hattı