Yüklenirken Lütfen Bekleyiniz...

Uzmanlarımız

Uzmanlarımız

Uz. Dr. Ali Kemal Çaylan
Aile Hekimi Uzmanı
Ankara Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun olup 2001 yılında İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Aile Hekimliği uzmanı oldu. Aile Hekimliği alanlarında 6 yıl çalıştı. Sağlık Bakanlığında danışmanlık yaptı. Çocuk hakları konusundaki bazı çalışmalar katıldı. Aile içi yönetim ve uyum alanlarında formasyon eğitimleri aldı. ADEMER merkezinde yönetici olarak çalışmaktadır.
alikemal @ ademer.com.tr
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Dr. Sait Sevinç
Aile Hekimi, Eğitim Danışmanı
1989 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Kurumlarında birinci basamak tıbbi hizmetlerle ilgili çeşitli bölümlerde ve yönetici olarak çalıştı. Aile Hekimliği alanında sahada kazandığı bire bir tecrübelerini özel sağlık hizmetlerinde de kullandı. Aile Hekimliği Sertifikasyonu ile gerekli teorik ve uygulamalı eğitimleri alarak mesleki formasyonunu ilerletti, ailelerle ilgili grup çalışması, psikolojik danışmanlık ve eğitim alanında çalıştı. ADEMER aile danışmanlığı ve eğitim merkezinde, MEB onaylı eğitimlerin proje geliştirme yöneticisi olarak görev almakta ve aile danışmanlığı alanında modüler eğitim notları yazımı da dahil üzerine çalışmalar yürütmektedir.
sait @ ademer.com.tr
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
 
Klinik Psk. Akbar VATANKHAHI
Psikoterapist, Bireysel, Çift ve Aile Terapisti
Lisans eğitimini İran Peyamnur Khalkhal üniversitesi Psikoloji Bölümünde (2007) , yüksek lisansını  İran Ardebil Azad  üniversitesi klinik psikoloji bölümünde tamamlamıştır (2010).  2012 yılından beri Hacettepe Üniversitesi klinik psikoloji doktora programına devam etmektedir.
İranda Lisans ve yüksek dönemlerini yoğun stajlarla geçiren Akbar Vatankhahi uzman psikoterapist olarak 2007’den 2011’e kadar Ardebil Rifah ve Sosyal Yardım Örgütünde Psikolog ve Aile Danışmanı olarak görev yapmıştır. 2008’den 2012’ye kadar çeşitli psikoloji ve danışmanlık merkezlerinde ve psikoterapist olarak görev yapan Akbar Vatankhahi 2009’da Ardebil şehrinde  Rahgosha Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık Merkezini kurmuştur ve pek çocuk gelişim takibi, eğitim danışmanlığı ve bireysel danışmanlıklar yaptmıştır.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
 
Dr. Saim Argın
Aile Hekimi
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık kurumlarının çeşitli bölümlerinde yönetici olarak çalıştı. Aile Hekimli Sertifikasyon Eğitimi aldı. Uluslararası aile ve kültür farklılıkları ve aile içi şiddet konularında çalıştı. ADEMER merkezinde içerik hazırlama ve yönetici olarak çalışmaktadır.
saim @ ademer.com.tr
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
 
Filiz Sevinç
Sosyolog, Eğitim Uzmanı
1996 yılında inönü üniversitesindeki lisansını pedagojik formasyon eğitimiyle tamamladı. Okan Üniversitesi Eğitim yönetimi yüksek lisans programını tamamladı. Sosyolog ve eğitimci olarak sosyal hizmetler yetiştirme yurtlarında kalan çocuklarımızın psikolojik ve her türlü uyum sorunlarına yönelik sosyal uyum projeleri yazdı ve yürütülmesinde aktif görev aldı. Dezavantajlı çocukların ve ailelerinin, yaşamış oldukları psikolojik ve sosyolojik sorunlarına yönelik , problemlerinin giderilmesi ve topluma entegre edilmesi amaçlı proje çalışmaları yaptı ve uygulama çalışmalarına katıldı. Sosyolog ve eğitimci olarak Sosyal Politikalar ve Aile Bakanlığının , Tekirdağ Valiliğine bağlı olarak gerçekleştirilen çalıştaylara katılarak.Çocuk sorunları, aile, rehberlik hizmetleri, çocuk haklarına yönelik proje ve çalışmalarda bulundu. İnsan Hakları ve Demokrasi Formatörü olması sebebiyle çocuk hakları ve ihlalleri konusunda eğitimcilere ve idari kadroda yer alan yöneticilere seminerler verdi.Halen sosyal ve psikolojik içerikli sorunların giderilmesine yönelik proje çalışmalarına devam etmektedir.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
 
Hakan Bilge Karalar
Psikolojik Danışman – Pedagog
1993 yılında İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümündeki lisans eğitimini Pedagojik Formasyonuyla birlikte tamamladı. Görevi nedeniyle bulunduğu Elazığ’da Fırat Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programlama alanında Yüksek Lisansına devam etti. Uzun yıllar çeşitli dershane, anaokulu, resmi ve özel okullarda psikolojik danışmanlık yaptı. Birçok Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde kurucu, yönetici ve uzman olarak görev aldı. Çeşitli ulusal ve yerel medya organlarında programlara katıldı. Zihinsel yetersizlik ve çeşitli engel durumlarıyla ilgili birçok eğitim ve süpervizyon çalışmaları yaptı. Halen engelliliğin tanılaması ve eğitimi konularında çalışmakta, bu alanda eğitimler ve seminerler vermektedir. Özellikle, otizm, down sendromu, DEHB, dil ve konuşma bozukluklarının sağaltımı alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
 
Bakiye Nergiz
Psikolog, Çocuk ve Aile Danışmanı

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdi. Eğitimi sırasında Kids Çocuk Yuvası, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesi Şizofreni Bölümü, YA-PA ÇOGEM Oyun Gözlem Grupları ve Özel Eğitim Birimi ile Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesi Bi-Polar Bozukluklar Bölümünde staj yaptı. WISC-R zeka testi, Ankara Gelişim Envanteri, Denver II Gelişim Testi, Bender-Gestalt Gorsel Motor Algı Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi uygulamaları ile “Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğunun Tanısı ve Uygulamaları”, “Disleksinin Tespiti ve Dislektik Çocukla Çalışmalar” konulu eğitimleri aldı. Filial Oyun Terapisi ve Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimleri ve supervizyon çalışmalarına katıldı. Özel bir anaokulunda psikolog olarak, anaokulu öğretmenleri, aileler ve çocuklara yönelik çalışmalar yapmaktadır. Merkezimizde, Oyun Gruplarını ve Özel Eğitim alanındaki destek çalışmalarını yürütmektedir.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………….

 
Uzm. Psk. Bilge Çapoğlu
Psikolog, Çift ve Aile Terapisti
Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünde (2004) ve yüksek lisansını aynı üniversitenin klinik psikoloji bölümünde tamamlamıştır (2007). Bilgi Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi Sertifika Programını (518 saat) tamamlayarak “aile ve çift terapisti” ünvanını almıştır. 2004’ten bu yana çeşitli hastanelerde psikolog olarak görev yapan Bilge Çapoğlu meslek hayatının başlarında çocuk terapisi konusunda deneyim elde ederken daha sonraları özellikle çift ve bireysel terapi konusunda uzmanlaşmıştır. Çift ve Aile Terapisi konusunda önde gelen pek çok terapi yaklaşımı ile ilgili uzun yıllar eğitimler alan Çapoğlu’nun kullandığı önemli yaklaşımlardan bazıları şunlardır: “EMDR, Gestalt Terapisi, Sistem Dizimleri, Stratejik Aile Terapisi, Deneyimsel Yaklaşım, Imago Terapisi ve Psikobiyolojik Bağlanma Kuramı ile Çift Terapisi, Duygu Odaklı Çift Terapisi”. 2005’ten bu yana pek çok okul ve kurumda çeşitli konularda seminerler ve eğitimler düzenlemekte, grup terapisi yapmakta ve ayrıca psikoloji alanında çalışan uzmanlara yönelik “evlilik terapisi” konusunda eğitimler vermektedir. Evli ve bir çocuk annesi olan Çapoğlu, Türk Psikologlar Derneği, EMDR Derneği ve Çift ve Aile Terapileri Derneği üyesidir.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Psk. Berna Ünver
Psikolog
Lisans Eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümünde 2011 yılında tamamladı. 2009-2011 yılları arasında İstanbul Aydın Üniversitesi Rehberlik ve Araştırma Merkezinde Akran Danışmanlığı projesinde akran danışmanı olarak görev yaptı. Türk Psikologlar Derneği’nde aldığı WISC-R Zeka Testi, Ankara Gelişim ve Tarama Envanteri, Denver II Gelişimsel Tarama Testi, Bender-Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Benton Görsel Algı ve Görsel Hafıza Testi eğitimlerinin yanı sıra Çocuklarda ve Ergenlerde, Dikkat ve Konsantrasyon Becerilerini Geliştirme Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Açıdan Sınav Kaygısı ve Başa Çıkma Yolları, Dikkat Eksikliği Mani ve Depresyon’da Ölçek Kullanımı Eğitimi ve Uygulamalı Temel Hipnoz Kursu’nu tamamladı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Cinsel İşlev ve Fonksiyon Bozuklukları Polikliniği’nde asistan psikolog olarak stajını yaparken eğitim alanındaki stajını özel bir eğitimin kurumunun anaokulunda tamamladı. 2011 yılında özel bir anaokulunda psikolog olarak görev yaparken çeşitli danışmanlık merkezlerinde çocuk gelişim takibi, eğitim danışmanlığı ve bireysel danışmanlıklar yaptı. 2012 yılında özel bir dershane öğrencilerine yönelik eğitim danışmanlığı ve Sınav Kaygısı ile Başa Çıkma Yolları alanında çalışmalar yaptı. 2012 yılından bu yana Koruyucu Ruh Sağlığı Projesi kapsamında T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bahçelievler 0-12 Yaş Şeyh Zayed Çocuk Yuvası’nda Psikolog ve Eğitim Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
 
Uzm. Kli. Psk. Nilüfer Karapehlivan
Uzman Klinik Psikolog
2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2007 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını “ Kanser Üzerinde Etkili olan Psikofizyolojik Faktörler: Kanser Hastalarının Bağlanması, Duygu Regülâsyonu ve Hastalıkla Baş Etme Yöntemleri” bitirime projesi ile tamamladı. Yüksek lisansında, psikopatolojik değerlendirme, psikolojik değerlendirme testleri ve psikoterapi eğitimi aldı. Yüksek lisans eğitimi süresince, çeşitli terapotik yaklaşımlar doğrultusunda çalışan profesyoneller tarafından supervizyon aldı.Türk Psikologlar Derneği’nde katıldığı çeşitli eğitimlerin yanı sıra İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde Psikodrama Grup Çalışmasına katıldı. Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde Aile Terapisi eğitimi aldı. The Gestalt Institute of Cleveland’a bağlı olarak yürütülen Gestalt bakış açısı temel kavramlar ve metodolojisi eğitimini ve practicum çalışmalarını tamamladı. Yüksek lisansı süresince İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Yetişkin Psikiyatrisi Kaygı Bozuklukları Bölümü ve Çocuk ve Ergen Psikiyatri Kliniğinde psikolog olarak görev yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Konsültasyon-Liyezon Bölümü’nde Meme CA Hastalarıyla yürütülen Grup Terapisinde Ko-Terapist olarak görev yaptı. 2010 yılından bu yana İstanbul Çocuk ve Ergen Psikanalitik Psikoterapisi Derneği (İCEPPD) Psikanalitik Çocuk ve Ergen Psikoterapisi Eğitimi’ne devam etmekte olup, 2008 yılından bu yana Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu 0-12 Yaş Şeyh Zayed Çocuk Yuvası’nda Koruyucu Ruh Sağlığı Projesi’nde Uzman Klinik Psikolog olarak görev yapmaktadır ve projede çalışan Psikolog Ekip Sorumlusudur. 2008 Yılından bu yana çeşitli danışmanlık merkezlerinde çocuk, ergen ve erişkinlerle bireysel psikoterapi yürütmüş olup şu anda Gelişimist Eğitim Danışmanlık Merkezi’nde bireysel psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir.
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
 
Aytül Tığlı
Editör
2011 yılında Gazi Üniversitesi Ticaret Turizm Eğitim Fakültesinden mezun oldu. Yine Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Entitüsünde yüksek lisansı devam etmektedir. Aynı zamanda bir mesleki ve teknik eğitim kurumunda yönetici olarak çalışmaktadır. ADEMER aile danışmanlığı ve eğitim merkezinde içerik hazırlama üzerine çalışmalar yürütmektedir.


Copyrights ©2015 Gif Ajans