Bursa Hosteslik Kursu

Bursa Hosteslik Kursu

Bursa Hosteslik Kursu bünyesinde verilen hosteslik eğitimi bazı alt basamakları içermektedir. Bu alt basamaklar arasında ilk olarak hostes olmak isteyen kişinin gereken koşulları sağlaması yer almaktadır. Firmamız, başarılı ve idealist bir hostes olmak için sizlere gereken tüm eğitimleri sunmaktadır. Eğitimler online olarak gerçekleştirilmektedir. Hosteslik derslerinin süreleri, sizlerin sıkılmadan anlayabileceğiniz şekilde uzman eğitimciler tarafından ayarlanmaktadır. Verilen hosteslik eğitimi süresince adaylar gerek bilgi birikimi olarak gerek ise fiziksel ve bedensel olarak kendilerini geliştirmektedir. Firmamız tarafından düzenlenen bu kurs sayesinde adaylar özel ya da devlet hava kurumlarında geçerli olabilecek sertifikaya kavuşmaktadır. Bu sertifika sayesinde adaylar, hostes unvanı ile istedikleri iş ilanına kolay bir şekilde başvuruda bulunabileceklerdir.

Bursa Hosteslik Kursu iyi ve nitelikli hostesler yetiştirmeyi amaç edinmektedir. Hostesler; çeşitli hava yolları şirketleri için uçaklardaki yolcuların uçuş anı güvenliğini sağlayan ve kabin düzeninden sorumlu olan kişilerdir. Uçakların düzeni, yolcuların istekleri, yemek dağıtımı gibi konular hosteslerden sorumludur. Diğer ismi kabin görevlileri olan hosteslerin görevlerini iyi bir şekilde yapabilmesi, yolcuların emniyeti açısından önemlidir. Bu nedenle hosteslik adına alınan eğitimler dikkatli bir şekilde dinlenilmeli ve kafada iyice oturması sağlanmalıdır. Ayrıca firmamız hosteslik eğitimlerini başarı ile tamamlayan her aday, isme özel bir adet katılım belgesi ve bir adet ıslak imzalı sertifika sahibi olmaktadır.

Hosteslik İçin Gereken Koşullar

Bursa Hosteslik Kursu başvurusu için adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Hosteslik mesleğinin yapılabilmesi için gereken öğrenim durumu lise mezunudur. Bunun yanı sıra adayların mutlaka TC vatandaşı olması gerekmektedir. Başvuru yapacak her aday hem kendi anadilini hem de yabancı dilini düzgün ve akıcı konuşabilmelidir. Başvuru yapacak bayanların boyları 1,60 cm ile 1,80 cm arasında, erkeklerin boyu ise 1,70 cm ile 1,85 cm arasında olmalıdır. Adaylar hiçbir şekilde suç işlememiş olmalıdır. Bunlara ek olarak adaylardan hiçbirinin kesinlikle yükseklik korkusu taşımaması ve hosteslik yapmasına engel hastalığının olmaması gerekmektedir. Adaylardan istenen İngilizce seviyesi en az B2’dir.


hosteslik kursu

WhatsApp WhatsApp Hattı