Fitoterapi Sertifikalı Eğitim Programı

Fitoterapi Sertifikalı Eğitim Programı

Fitoterapi Nedir?

Hastalıklardan korunmak ve/veya tedaviyi desteklemek amacıyla bitkisel tıbbi ürünler ve bitkilerin etkin maddelerinden elde edilen tablet, kapsül gibi farmasötik formların kullanılmasıyla uygulanan tedavi yöntemi fitoterapi olarak adlandırılmaktadır. Fitoterapi tedavisi ilk uygulanan ya da ilk önerilen tedavi yöntemi değildir. Eğer tıbbi tedavi çare olmuyor ya da tıbbi tedavi desteklenmek isteniyorsa o zaman fitoterapi tedavisi uygulanmaktadır. Bu kapsamda fitoterapi, yardımcı tedavi ya da alternatif tıp olarak bilinmektedir.

Fitoterapi Sertifikalı Eğitim Programı Nedir?

Bitkiler ve alternatif tıp eğitiminin akademik düzeyde olabilmesi için fitoterapi eğitimine ihtiyaç duyulmuş ve fitoterapi sertifikalı eğitim programı açılmıştır. Bu eğitim programı ile bitkilerin ne işe yaradığını ve bu bitkilerin hangi tedaviye, hangi yöntemle, hangi dozda uygulayacağınızı öğrenebilir ve uzmanlaşabilirsiniz. Aynı zamanda doğal ürünlerden farklı formlarda ürün elde etmek ve bitki bilimini öğrenmek için sertifikalı fitoterapi eğitimine kayıt olmalısınız.

Fitoterapi sertifikalı eğitim programı, uzaktan eğitim yoluyla online olarak yapılıyor. Böylece bu eğitime istediğiniz yerden istediğiniz anda katılabiliyorsunuz. Eğitimi başarıyla tamamladığınız taktirde uluslararası onaylı sertifikanızı alabiliyorsunuz. Fitoterapi sertifikası size farklı bitkilerden ilaç ve/veya tıbbi destek hazırlayabilmenize olanak sağlıyor. Kısacası fitoterapi sertifikası, sizi alanınızda bir adım öne çıkaracaktır.

Fitoterapi eğitimine farklı birçok alandan insanlar katılabiliyor. Bu eğitime en başta şifa sanatı meraklıları, sağlıkçılar, sosyologlar, psikologlar, biyologlar, beslenme ve gelişim uzmanları katılıyor. Bununla birlikte eğitimciler, danışmanlar, aktarlar ile eczacılık ve diş hekimliği fakültesi mezunları ya da ara sınıf öğrencileri de bu eğitime katılmaktalar.

Fitoterapi sertifikalı eğitim programında fitoterapiye giriş, adotejen şifalı bitkiler, bitki morfolojisi, aromaterapi, yağlar, kolajenler, mineraller, çiçekle terapi, tıbbi bitkiler, esansiyel yağlar gibi birçok konuyu göreceksiniz. Bu konularda bilgilenecek ve kendinizi alanınızda geliştirebileceksiniz.


hosteslik kursu

WhatsApp WhatsApp Hattı