Hostes eğitim kursları

Hostes eğitim kursları ile alanında yeterliliğe sahip personeller yetiştirilmektedir. Bir eğitimin verimli bir şekilde geçmesi için eğitim veren eğitmenlerin de alanında uzman olması önemlidir. Alanında uzman eğitmenler yardımıyla hostes olmak için tüm donanıma sahip olunabilmektedir.

Hostes Eğitim Kurslarıyla Hedeflenenler

Hostes eğitim kursları, eğitime katılanlara, havacılık kültürünü aşılamayı, hosteslik için gerekli olan temel emniyet usullerinin öğretilmesini hedeflemektedir. Hostes olmak için öğrenilmesi gereken becerilerin başında insanlar ile etkili bir şekilde iletişim kurabilmek gelmektedir. Hostesler iş alanlarında sürekli birebir insanlar ile muhataptır ve çıkabilecek her sorun karşısında pratik bir çözüm üretmelidir. Hostes eğitim kurslarındaki eğitim programı ile bu beceri kursiyerlere verilir. Belirlenen asıl amaç mesleki olarak tam bir yeterliliğe sahip kabin memurları yetiştirmektir. Hostes eğitim kurslarındaki eğitim programı içeriğinde teorik bilgiler de yer almaktadır. Eğitim kursları ile hem mesleki bir donanım sağlanır hem de kursun sonunda kabin memuru olacak kişilerin kişisel gelişimleri desteklenir. Türk sivil havacılığı her geçen gün gelişmektedir ve yurt içi, yurt dışı uçuş yelpazesi çeşitlenerek çoğalmaktadır. Dolayısıyla ihtiyaç duyulan personel sayısı da buna paralel olarak artmaktadır. Hostes eğitim kursları donanımlı personeller yetiştirerek bu açığı kapatmayı da hedefler.

Hostes Eğitim Kursları Hakkında Önemli Detaylar

Hostes eğitim kurslarının tamamlanabilmesi için eğitim sonunda sertifika sınavına girilir. Sınavda yeterli puanı alan kişiler sertifika sınavını geçerek kurslarını başarıyla tamamlar. Bu konuda belgenin geçerli olması ve kurumun onay vermesi hususlarına dikkat edilmelidir. Belgenin geçerli olmaması söz konusu olabilmektedir çünkü hostes eğitim kursları sayısı son dönemlerde artmıştır ve özel kurslar da bu eğitimi vermektedir.

Hostes eğitim kurslarının müfredat içeriğinde genel olarak mesleki eğitimin yanında özel İngilizce eğitimine de yer verilmektedir. Kabin ekibinin İngilizce bilmesi oldukça önemlidir çünkü iş süreleri içerisinde İngilizce konuşan birçok insan ile iletişim kurmak zorunda kalırlar. Havacılık İngilizcesi tanımı yapılmaktadır ve sertifikanın alınabilmesi için de bu konuda yeterli bilgiye sahip olunması gerekmektedir. Böylelikle ayrı bir İngilizce kursuna gidilmesi gerekmez ve zaman israfı önlenir. Hostes eğitim kursları ile mesleki eğitimin öğrenilmesinin yanında Havacılık İngilizcesi de öğrenilir.


hosteslik kursu

WhatsApp WhatsApp Hattı