Sertifikalı Fitoterapi Eğitimi

Sertifikalı Fitoterapi Eğitimi

Fitoterapi Nedir?

Fitoterapi, hastalıklardan korunmak ve tedaviyi desteklemek amacı ile bitkilerin etkin maddelerini taşıyan kısımlarını ya da bir işlem ile elde edilmiş doğal ürünleri, farmasötik formlar (tablet, kapsül, şurup vb.) ve yüzyıllar boyunca kullanılan bitkisel tıbbi ürünler kullanılmak suretiyle uygulanan tedavi yöntemidir.

Sertifikalı Fitoterapi Eğitimi Nedir?

Bitkiler ve alternatif tıp eğitimi akademik düzeyde olmalıdır. Bunun için de fitoterapi eğitimine ihtiyaç duyulmaktadır. Bitkilerin ne işe yaradığını bilmek için bu eğitimi alabilirsiniz. Ayrıca bu bitkilerin hangi tedaviye, nasıl ve hangi dozda uygulanması gerektiğini öğrenmek için fitoterapi eğitimi almalısınız.

Yardımcı tedavi veya alternatif tıp olarak da bilinen fitoterapi ile bitkilerden şifa bulabilirsiniz. Doğal ürünlerden farklı formlarda ürün ortaya çıkarabilmek ve bitki bilimini öğrenmek istiyorsanız sertifikalı fitoterapi eğitimine kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Sertifikalı fitoterapi eğitimi, uzaktan eğitim yoluyla yapılmaktadır. Bu sayede bu eğitime dilediğiniz yerden istediğiniz zaman katılabilirsiniz. Eğitimler için belirli bir gün ve saat bulunmamaktadır. Belirtilen süreler içerisinde eğitimleri tamamlayabilmektesiniz. Eğitimin ardından uluslararası onaylı sertifikanızı almaya hak kazanırsınız. Bu sertifika sayesinde iş hayatında ve iş arama süreçlerinde rakiplerinizin bir adım önüne geçersiniz. Ayrıca fitoterapi sertifikası size bitkilerden faydalanarak, farklı alanlarda ilaç ve tıbbi destek hazırlayabilmenize olanak tanımaktadır.

Sertifikalı fitoterapi eğitimi ile fitoterapiye giriş, çiçekle terapi, aromaterapi, batı herbalizmi, yağlar, kolajenler, mineraller, tıbbi bitkiler, esansiyel yağlar, adotejen şifalı bitkiler, bitki morfolojisi gibi birçok konuyu görecek ve bu konularda bilgi sahibi olup uzmanlaşabileceksiniz.

Fitoterapi eğitimine, eğitimciler, danışmanlar, koçlar, şifa sanatı meraklıları, sağlıkçılar, sosyologlar, psikologlar, biyologlar, beslenme ve gelişim uzmanları katılabiliyor. Fitoterapi eğitimine ayrıca aktarlar, eczacılık fakültesi mezunları ve ara sınıf öğrencileri, diş hekimliği fakültesi mezunları ile ara sınıf öğrencileri de katılabilmekteler.


hosteslik kursu

WhatsApp WhatsApp Hattı